O mnie

fot. A. de Virion

ALEKSANDRA ZAWŁOCKA
wokalistka, aktorka, pedagożka


Pracuję z głosem w podejściu holistycznym, używając swojej autorskiej metody Harmonia Głosu i Ciała oraz ulubionych: Uwolnij głos wg Kristin Linklater, Estill Voice Training, Uwolnij głos wg Sylvii Nakkach.
W projekcie Nasmeh śpiewam w językach: polskim, greckim, serbskim, hiszpańskim, ladino, ukraińskim, arabskim, jidysz. Ukończyłam Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice, a w latach 2017-2020 byłam aktorką Teatru Gardzienice. Od 2020 występuję gościnnie jako wokalistka zespołu Żywiołak (album Dekontrukcja historyczna 2022). Współpracowałam m. in. z Wataha Drums (spektakl Qube), Teresą Mirgą, Karoliną Skrzyńską (wokale na albumie Palcem po wodzie), Stellarnotes, Thiasos Theatre Company (Bacchae reż. Yana Sistovari and M.J. Coldiron), Chór w Kontakcie. Zostałam stypendystką MKiDN w projekcie Kultura w sieci w 2020 roku.

Od 2015 prowadzę autorskie warsztaty: Harmonia Głosu i Ciała oraz Joga Głosu. Uczę jak zdrowo i ze swobodą posługiwać się głosem. Pracując z pieśniami tradycyjnymi koncentruję się na wydobywaniu głębi głosu, jego mocy w znaczeniu mentalnym i fizycznym.


ig: @harmonia_glosu_i_ciala
@nasmeh.ensemble1
Nasmeh https://youtu.be/Z5Ie-Q9G0fQ
Stellarnotes https://www.youtube.com/watch?v=IWlcGaZcqNI
Żywiołak https://www.youtube.com/watch?v=Pjq9J1sRBzo...

EDUKACJA

Akademia Praktyk Teatralnych Gardzienice –  aktorstwo (2014-2016)

Uniwersytet Wrocławski – pedagogika / coaching (2011-2013)

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie– Wiedza o Teatrze (2008-2011)

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej – pedagogika / animacja-społeczno-kulturowa (2007-2010)

WARSZTATY i KURSY

Estill Voice Training (level 1&2) prowadzący: Charlotte Xerri, Aleksandra Woźniak, Kamil Dominiak

Drabina Rezonatorów wg Kristin Linklater prowadząca: Joanna Kurzyńska

Voice/Sound and Movement wg Kristin Linklater prowadząca: Françoise Walot 

Akademia Praktyk Teatralnych Gardzienice (2014-1016)

Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej (2014 i 2015) prowadząca: Tetiana Sopiłka

Embraces. Dialogues through body and voice prowadzący: Nini Julia Bang/Przemysław Błaszczak

Feldenkrais Method Singing is a movement prowadząca: Rebecca Meitlis

ponadto: I Międzynarodowe Warsztaty Teatru Ruchu Tańce Zwierząt  prowadzący: Slava Inozemcev Studio Pantomimy (Wrocław), Tańce balijskie – Aryani Willems (tancerka tradycyjna, pedagog – Thiasos Theatre), Kecak – Balijskie formuły rytmiczno-muzyczne – Manuel Jimenez (muzyk, pedagog, kierownik muzyczny Thiasos Theatre), Praca aktora z maską balijską – Margaret J Coldiron (reżyser, pedagog – Thiasos Theatre).

Ponadto prowadziłam m. in.: warsztaty pracy z głosem i pieśnią na Festiwalu Rooted Moon w Castelsardo (Włochy), warsztaty uwalniania głosu i nauki pieśni na Festiwalu Wikingów i Słowian na Wolinie, warsztaty dla Toastmasters w Krakowie, warsztaty umiejętnej pracy z głosem dla animatorów z Funacji Ukryte Skrzydła, warsztaty głosowe na wymianie młodzieżowej „Youth in Radio Action” we Lwowie pomiędzy Białorusią, Włochami, Polską i Ukrainą, z uczestniczeniem osób niewidomych, warsztaty twórcze dla dzieci na wakacyjnych warsztatach Fundacji Ovo, warsztaty świadomości głosu na obozie harcerskim dla młodzieży ze 111 Artystycznej Drużyny Harcerskiej, warsztaty dla seniorek Uwolnij głos w DDK w Lublinie, warsztaty dla koła teatralnego z MCK w Skarżysku-Kamiennej.

Wokalistka w projektach: Nasmeh – muzyka Bliskiego Wschodu i Bałkanów, Żywiołak, Rozbrzmiewanie: wernisaż/performance, Qube spektakl muzyczny– Wataha Drums, Szkice wokalne: Wyspiański (realizowany w Muzeum Narodowym w Karkowie), Czarno na białym: światło i cień – performans na wystawie Czarno na białym. 200 lat rysunku w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (MNK), The Moss Grows on the Nothern Side of the Tree (Rooted Moon Festival, Castelsardo, Sardynia), Karolina Skrzyńska – wokale na albumie Palcem po wodzie, wokale w koncertach, Teresa Mirga – występ gościnny w koncercie tradycyjnej muzyki cygańskiej Bergitka Roma; Bacchae – Thiasos Theatre, reż. Yana Zarifi and M J Coldiron.